img

Złoto i czerń, czyli urządzamy salon według najnowszych trendów

Jeśli wyobrazimy sobie piękną wieczorową suknię z jedwabiu to bez wątpienia wyłącznie złote dodatki nie będą zakłócać tej estetyki. Takim kluczem obecnie można będzie posłużyć zestawiając właśnie czerń i złoto również, gdy chodzi o wnętrza.

Czerń najczęściej kojarzy się nam z dodatkami takimi jak komoda, stół czy kanapa. Jednak nie trzeba się będzie ograniczać tylko do pojedynczych elementów. W tym sezonie można sobie pozwolić na jeden krok więcej. Wzrok przykuwać będzie czarna ściana zagospodarowana z użyciem paneli trójwymiarowych. Przy takiej opcji na pewno ważne będzie światło, które jest w stanie podkreślić nierówności oryginalnej ściany i wzbogaci to wrażenie tajemniczości oraz intymności wnętrza. Można tutaj rozpocząć przemycanie złotych elementów. Kinkiety z matowego czy złotego metalu będą się świetnie w tej roli spisywać.

Złote dodatki dodają elegancji

Złote dodatki, jeśli zostaną dobrze przygotowane nie muszą wyglądać jak w antycznym pałacu. Jeśli zastosujemy delikatne złocenia na serwisie kawowym czy ramie luster będzie można pokazać swój styl i modne wykończenie wnętrza. Złoto to bez wątpienia taki metal, który pozwala wykonać wyjątkową estetykę. Jeśli ktoś planuje kupowanie oświetlenia do mieszkania można postawić również na słoneczne złoto. Stojące lampy na stoliku nocnym czy kinkiety będą odbijały światło i jednocześnie sprawią, że będzie można mówić o luksusowych elementach wnętrza.

Wyposażenie wnętrz

Jeśli nie chcemy stawiać na blask złota można także postawić na miedź. Ten metal będzie bardzo dobrze komponował się między innymi z czernią, będzie wpływał na skuteczne ocieplenie chłodnego charakteru. Jeśli nie chcemy zmieniać wyposażenia kuchni i stawiać na miedziane dodatki będzie można po prostu zdecydować się na takie rozwiązania, w ramach których będziemy mieli tkaniny ze złotymi czy miedzianymi nitkami. Tak samo zasłony jak i poduszki na kanapie w promieniach słońca.

Biblioteczka w czerni i złocie

W wielu salonach takim ważnym elementem będzie biblioteczka. Czarny regał na książki, który ma styl art Deco pozwala na stworzenie pięknej biblioteczki i eksponowanie książek. Domowa biblioteczka również może się stać takim miejscem, gdzie dobrze będą prezentować się złocenia. W uporządkowaniu książek na półkach pomagać mogą również złote podstawki. Tego typu dobór dodatków sprawia, że aranżacja jest przemyślana i widać, że właściciel będzie zwracał uwagę na detale. Każdy element, który będzie gwarantował odbicie światła jednocześnie optycznie zwiększa wnętrze. Złote kolory podkreślają też ciepło drewno, które będzie hitem. Choć czerń i złoto nierozerwalnie kojarzy się z luksusem, jednak spokojnie można sensownie włączyć ten kolor również do swoich wnętrz, dlatego złoto może być świetną propozycją.

Sylwia Urbańczyk

Redakcja aktywnamama.net.pl

Zobacz również