img

Niebanalne dekoracje ścienne

Szukanie jakichś nietypowych rozwiązań dla domów to przede wszystkim istotne zadanie dla wszystkich architektów wnętrz. Dziedzina dekoracji jest bardzo rozległa, dlatego w tym temacie trudno będzie zaskoczyć. Jednak najgorzej, gdy zostawać będzie pusta ściana. Niezagospodarowane przestrzenie w naszym domu będą szukać właśnie naszej kreatywności.

Ciekawe pomysły to najlepsza szansa na doskonała dekorację ścian. Powoli raczej odchodzi się od masowo produkowanych elementów na rzecz propozycji, które będą ciekawsze, indywidualne, wyróżniające się.

Panele i ozdoby 3D na ścianę

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się, że będą między innymi trójwymiarowe obiekty. Panele 3D będą doprowadzać do zmiany prostej i monotonnej ściany w formę, która będzie przestrzenna i tak ożywi się wnętrze. Nie będzie trzeba ich malować, wystarczy przykleić i estetycznie efekt jest od razu. Jeśli chodzi o fantazyjne wzory mamy tutaj wiele ciekawych producenci, przygotowuje się bowiem takie rozwiązania, które mają wyglądać wyjątkowo.

Naklejki ścienne

Naklejki na ścianę to również bardzo ciekawa opcja, gdy chodzi o zdobienie ścian. Wykorzystuje się je dość często do dekorowania ścian w wielu mieszkaniach. Jeśli chcemy się wyróżnić warto będzie postawić na jakieś nietypowe, pomysłowe wersje, które w jakieś mierze będą się wyróżniać. Takim przykładem będą również panele, które mają miękki plusz. Dodają płaskiej powierzchni subtelnej faktury i będą skutecznie je urozmaicać. Nietypowe dekoracje do przyklejenia to również specjalne naklejki 3D. Ciekawy efekt będą tworzyć motyle, które ułożyć będzie można w dowolne wzory. Taki element będzie miał niejako bajkową formę estetyczną i na pewno będzie się wyróżniał.

Pomysł na dekoracje ścian

Typografia ścienna w różnych odsłonach

Osobom, które chcą pokazać swoją wyjątkowość mamy do zaoferowania wiele ciekawych propozycji. Typografia ścienna może być rzeczywiście zróżnicowana. Można przygotować sobie na ściany ciekawe napisy w formie naklejek. Jednak można także podejść do tych kwestii w nowatorski sposób. Warto będzie zwrócić uwagę na przestrzenne litery tworzone z drewna czy tworzywa, które umieści się na ścianie. Takim sposobem na inspirowanie czy motywowanie będzie między innymi poszukiwanie tych opcji, które wyróżnią wnętrze.

Dekoracja ściany w kuchni

Jeśli przeglądamy propozycje pomysłów na nietypowe aranżacje ścian będzie można natknąć się na ciekawe pomysły jakie można wypróbować w kuchni. Często powierzchnia nad blatem szafek czy stołem zostaje pusta. Warto będzie to zmienić, urozmaicać kompozycją, która będzie złożona np. z kolorowych talerzy w różnych wielkościach. Nudne ściany to taki obszar, na którym indywidualista o artystycznej duszy będzie miał pole do popisu. Warto będzie pomyśleć nad rozwiązaniami niekonwencjonalnymi, co będzie przewodnim tematem w takich wnętrzach.

Justyna Wiatr

Redakcja aktywnamama.net.pl

Zobacz również