img

Jak oryginalnie zaaranżować ścianę?

Gdy odwiedzamy sklepy oferujące elementy wyposażenia wnętrz, nie możemy nie dostrzec tego, że są nas one w stanie niejednokrotnie zachwycić wzorami tapet, możliwościami łączenia ze sobą farb o różnej kolorystyce oraz innymi rozwiązaniami na ściany, Jeśli więc lubimy rozwiązania, które trudno uznać za standardowe, powinniśmy zastanowić się nad ciekawą ścianą w kuchni lub w salonie.

Pozwoli to na dodanie charakteru naszemu mieszkaniu i sprawi, że będzie się ono odznaczało indywidualnym charakterem. Pierwszy krok należy zresztą do kupującego. Jeśli zdecyduje się on na zerwanie z myśleniem w sposób szablonowy, szybko przekona się o tym, z jak ciekawymi rozwiązaniami może mieć do czynienia.

Jak mieć oryginalne ściany w mieszkaniu – zacznij od łazienki!

Początki zawsze są trudne, jeśli więc nie jesteśmy przekonani o zasadności wprowadzenia do mieszkania oryginalnych ścian, pierwszym pomieszczeniem, w którym powinniśmy się na to zdecydować, może być łazienka. To przestrzeń, która zasługuje na odrobinę szaleństwa, warto więc zastanowić się tu choćby na połączeniu bieli z drewnem lub samego drewna z szarościami. Łazienka to także przestrzeń, w której znakomicie sprawdza się drewno egzotyczne. Jeśli umieścimy je na ścianie możemy mieć pewność, że zyska ona ciepły charakter. Tu dobrym pomysłem mogą się tez okazać białe dodatki, w tym zwłaszcza gustowna umywalka oraz nowoczesne lustro.

Oryginalne ściany w salonie

Innym pomieszczeniem, w którym oryginalna ściana sprawdzi się znakomicie, z całą pewnością może okazać się salon. Tu poszukując ciekawej inspiracji można zdecydować się na przetestowanie możliwości cegły, okazuje się bowiem, że radzi sobie ona znakomicie nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, ale i w tych, które są utrzymane w stylu retro. Cegła to przepis na aranżację, o której wiadomo, że nie wychodzi z mody. Jest to przy tym mocny i wyrazisty element aranżacyjny.

Drewno w salonie

Innym ciekawym rozwiązaniem jest drewno i nie warto przejmować się tym, że jest obecne w naszych wnętrzach już od stuleci. Drewniane sęki w połączeniu z naturalną kolorystyką już od dawna nadają wnętrzom przytulności, a jednocześnie podkreślają wysoką klasę i dobry gust osób odpowiedzialnych za ich wyposażenie.

Jeśli wydaje się nam, że drewno jest rozwiązaniem przesadnie konwencjonalnym, być może lepsze wrażenie zrobią na nas panele ścienne 3D. Ich obecność na rynku bez wątpienia jest odpowiedzią na potrzeby tych osób, które w szczególny sposób cenią sobie niebanalne rozwiązania. Jeśli zdecydujemy się na odpowiednią fakturę paneli, możemy osiągnąć znakomity efekt końcowy. Co ważne, na rynku można dziś znaleźć nie tylko same panele, ale i listwy maskujące oraz wykończeniowe. Bez względu na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, dobrze, jeśli będziemy pamiętali o tym, jak duże znaczenie ma zawsze zachowanie umiaru.

Ozdobne ściany w domu

W jednym pomieszczeniu nie może się znajdować zbyt wiele elementów dekoracyjnych. Jeśli więc ozdobimy w ten sposób jedną lub dwie ściany, możemy powiedzieć z przekonaniem, że udało się nam osiągnąć stawiany przez nas cel. Szukając rozwiązań bezpiecznych, a jednocześnie ciekawych powinniśmy zainteresować się także fototapetami. Te sprawdzą się nie tylko w salonie, ale i w kuchni.

Michał Jagielski

Redakcja aktywnamama.net.pl

Zobacz również