img

Najczęściej zadawane pytania jak chodzi o panele 3D

Jeśli ktoś myśli o kupowaniu paneli 3D na pewno będzie miał co do tego sporo pytań. Mogą one dotyczyć montażu. Możliwości wykorzystania, szczegółów aranżacyjnych, dlatego warto będzie nieco szerzej ten właśnie temat podjąć. Pytania są podzielone tematycznie, by łatwiej sobie z nimi poradzić.

Jakie są właściwości paneli

Czy jest alternatywa dla paneli gipsowych, czy panele są wykonywane tylko z gipsu?

Panele wykonywane są z gipsu, poliuretanu, płyt MDF, betony czy drewna. Panele poliuretanowe są najlżejsze i tylko takie będzie się montować się na suficie.

Czy wzór na panelach może być kontynuowany, czy panele montuje się tylko w jednym kierunku?

Panele można montować i w pionie i w poziomie. Większość modeli jest tak tworzona, że będzie można je układać obok siebie i wzór będzie kontynuowany. Niektóre modele mogą mieć dwa moduły układane naprzemiennie.

Czy dają wygłuszenie, czy docieplają pomieszczenie?

Panele gwarantują nam docieplenie, wyciszenie pomieszczenia. Dekoracja zwiększa grubość ściany, więc działa tak jak warstwa izolacyjna. Klasyczny panel 3D nie jest jednak panelem akustycznym.

Czy panele 3D są wytrzymałe, czy się rysują?

Tak, panele są wytrzymałe, mogą pojawić się na nich uszkodzenia, jeśli uderzymy czymś ostrym albo twardym jak noga od krzesła.

Zastosowanie paneli 3D

Czy panele będzie można zastosować w łazience

Panele mogą być montowane w łazience, ale nie będzie można zapewnić sobie z nimi bezpośredniego kontaktu z wodą. Przy montażu paneli w łazience warto będzie je impregnować i malować odporną na wilgoć farbę lateksową.

Czy takie panele będzie można montować w sypialni, w pokoju dziecięcym, czy nie będą szkodliwe?

Panele można będzie montować w sypialni i pokojach dziecięcych. Panele nie są szkodliwe dla człowieka.

Czy panele są modne? Gdzie będzie można je zastosować, czy do każdego wnętrza będą pasować?

Ich popularność wynika stąd, że doskonale pasują do każdego wnętrza i praktycznie wszędzie będzie można je zastosować. Panele mają szeroką kolorystykę i w bardzo wielu wzorach.

Montaż paneli ściennych

Montaż paneli 3D

Czy panele będzie można montować samodzielnie czy konieczne będzie zatrudnienie ekipy montażowej?

Dobra ekipa montażowa z pewnością szybko będzie radzić sobie z montażem paneli, ale również samodzielnie powinniśmy sobie z tym poradzić.

Jakiego kleju należy używać do montażu paneli 3D, czy dekoracja nie odklei się od ściany?

Do montażu powinno się wykorzystać kleje gipsowe oraz montażowe. Często producenci będą zalecać konkretne rodzaje kleju. Jeśli nie ma takich wskazań warto będzie pytać również w markecie budowlanym jaki klej będzie się sprawdzał najlepiej?

Czy panele można nacinać czy nawieracać?

Sposób cięcia będzie uzależniony od paneli, ale co do zasady będzie możliwy. Gipsowe tniemy piłą do drewna, poliuretanowe nożykiem do tapet. Można bez problemu również nawiercać panele.

Malowanie paneli

Czy można malować panele?

Dekoracje z paneli będzie się malować tak samo jak maluje się zwykłą ścianę, na początek będzie trzeba ją zagruntować, potem malować.

Pielęgnacja paneli

Oczywiście panele kurzą się tak samo jak meble i sprzęty domowe. Można będzie je oczyścić miotełką, odkurzaczem czy włochatą końcówką, ale również wilgotną ściereczką.

Justyna Wiatr

Redakcja aktywnamama.net.pl

Zobacz również