img

Jak ukryć zabrudzenia na ścianach?

Plamy czy zacieki pojawiać się będą na ścianach w każdym domu oraz mieszkaniu. Szczególnie łatwo o nie w miejscach, gdzie w domu są czworonogi i dzieci. Nie zawsze będzie można je zamalować czy odnowić całą ścianę bądź pokój. Jak więc będzie można sobie z tymi zabrudzeniami poradzić.

Prawie jak remont

Najdokładniejszy sposób na maskowanie zabrudzeń to malowanie. Nie będzie to jednak całkowicie efektywne, jeśli planujemy malowanie wyłącznie na niewielkim fragmencie pomieszczenia. Pod wpływem czasu i czynników zewnętrznych farba będzie na ścianie blaknąć, dlatego nałożona przez nas może uzyskiwać inny odcień. Skuteczniej będzie więc malować całą ścianę albo nawet cały pokój, ale to już wymaga większych wydatków. Poza tym niezbędne będzie odsuwanie mebli ich zabezpieczenie tak jak zabezpieczenie podłogi.

Jeśli ktoś nie obawia się zmian warto będzie decydować się proste rozwiązania, które pozwolą pokonać zabrudzenia na ścianach. Doskonale nadawać się będzie do tego tapeta, którą będzie można kupić praktycznie w każdym sklepie. Jeśli dopasujemy ją kolorem i stylem do całego wnętrza będzie to ciekawa odmiana. Zamiast tapety będzie można wybrać fototapetę, na której znajdzie się jakiś widowiskowy wygląd miasta. W przypadku pokoju dziecięcego łatwe do nałożenia i wymiany będą właśnie naklejki ścienne, które są taką praktyczną opcją.

Maskowanie zabrudzeń na ścianach

Kamuflaż doskonały

Jeśli chcemy dość szybko ukryć zabrudzenia można wykorzystywać właśnie wszelkie dekoracje ścienne i inne elementy wyposażenia. Można postawić na obrazy, które wieszać będzie można pojedynczo albo w grupach. Zestawienie kilku rozmiarów, kolorów czy stylów wniesie do wnętrza sporo nowoczesności. Jeśli będziemy woleli widoki bliższe sercu niż anonimowe malowidła będzie można zdecydować się na propozycje rodzinnych fotografii. W niektórych przypadkach warto będzie w miejscu, gdzie jest jakaś plama zdecydować się na umieszczenie regału czy półki na książki.

Jeśli ktoś będzie otwarty na bardziej awangardowe propozycje może rozważyć zasłanianie plam dużymi maskami z drewna albo ceramiki. Idealnie będą one pasować między innymi do stylizacji w formie kolonialnej, stworzone przede wszystkim przez miłośników dalekich podróży i cieszących oko pamiątek. Doskonale będą się prezentowały na ścianach lustra nie tylko w sypialni czy łazience. Można postawić na zegar, który na pewno będzie dobrze pasował do wnętrza klasycznego, metalowa tabliczka stylizowana na czasy PRL może pasować do wnętrz o charakterze industrialnym.

Jeśli chodzi o wejście do domu będzie trzeba postawić na wieszak w kuchni pojawić się mogą przybory do gotowania i miejsce na przyprawy. Jeśli zabrudzenia znajdują się blisko podłogi albo w miejscu, gdzie nie ma możliwości wieszania dekoracji można postawić na metody mniej wyszukane. W takim przypadku nieestetyczne miejsce zastawić będzie można meblem. Małe przemeblowanie pozwoli nam odkryć na nowo dobrze znane wnętrze, sprawi, że będzie ono bardziej żywe. Innym rozwiązaniem będzie zastawienie plamy dużym kwiatem i też przyniesie zadowalający efekt.

Sylwia Urbańczyk

Redakcja aktywnamama.net.pl

Zobacz również