img

Panele 3D - dekoracje ścienne w nowej odsłonie

Jeszcze nie tak dawno temu niemal każde wnętrze wyglądało podobnie. Znajdowały się w nim proste i gładkie ściany, na półkach zaś wyznaczano miejsce na bibeloty mające do spełnienia funkcję dekoracyjną. Dziś jednak odchodzimy już powoli od takiej stylistyki. Podobają nam się przede wszystkim wnętrza przestronne, a do tego staramy się unikać charakterystycznego dla nich bałaganu.

Stawiamy na eleganckie meble, staramy się jednak również unikać odwracania się od ścian. Sami wybieramy kolory farb, zastanawiamy się nad inwestycją w fototapety i coraz życzliwszym okiem spoglądamy na oryginalne wzornictwo. W tym sezonie do głosu dochodzi jednak jeszcze jedno rozwiązanie, którym warto się zainteresować. Modne stają się oryginalne panele 3D, a także cegła ozdobna i beton architektoniczny. Panele 3D zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że nie tylko są bardzo efektowne, ale i ich montaż nie jest przesadnie skomplikowane. Prowadzi to do stworzenia nietuzinkowego wnętrza i tylko od nas zależy to, czy będzie to wnętrze nowoczesne, czy też utrzymane w dawnym stylu.

Panele 3D

Do dyspozycji mamy różne barwy i faktury, a także wielość materiałów, z jakich wykonane są panele 3D i jednego możemy być pewni – jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, z pewnością uda nam się stworzyć wnętrze, które powie naprawdę wiele o tym, jaki jest nasz charakter. Trójwymiarowe panele zwykle kojarzą się nam z salonami, bez problemu można jednak wykorzystać je również w sypialni i kuchni, a nawet w pokoju dla dzieci. Oczywiście, to właśnie w salonie zazwyczaj zastosowanie znajdują najodważniejsze kolory i wzory, w sypialni bowiem znacznie lepiej sprawdzają się opływowe kształty i kolory, które sprawiają wrażenie nieco przytłumionych. Wiele możliwości otwiera przed nami również pokój stworzony z myślą o dziecku, choć zawsze warto w takim przypadku przedyskutować nasz pomysł z samym dzieckiem i dowiedzieć się, jakie są jego pomysły i oczekiwania w tym zakresie.

Kreowanie wnętrz

Panele ścienne

Gdy mówimy o panelach dekoracyjnych 3D musimy liczyć się z tym, że rozwiązania aktualnie dostępne w sprzedaży są stworzone z wielu materiałów. W zależności od tego, czy postawimy na drewno, czy też na płytę MDM, możemy liczyć na nieco inny efekt dekoracyjny. Panele gipsowe znane są więc z tego, że doskonale zgrywają się ze ścianą, a do tego sami możemy zmienić ich kolor pod warunkiem, że zdecydujemy się na matową farbę. Płyty MDF to także wdzięczne rozwiązanie. Można je malować, a także zdecydować się na oklejenie ich specjalną folią dającą nam pewność, że ich powierzchnia zyska zabezpieczenie przed ewentualnym uszkodzeniem.

Takie panele mają też do spełnienia jeszcze jedną funkcję. Nie tylko zdobią, ale również przyczyniają się do tego, że pomieszczenie jest cichsze. Oczywiście, nie jest to jedyny sposób na niekonwencjonalne zdobienie ścian. Jeśli poszukujemy ciekawych rozwiązań, powinniśmy zastanowić się także nad płytami betonowymi. Dziś nie muszą być one przecież rozwiązaniami surowymi, w sprzedaży dostępny jest bowiem charakteryzujący się wieloma zaletami beton architektoniczny.

Sylwia Urbańczyk

Redakcja aktywnamama.net.pl

Zobacz również