img

Jakie możliwości gwarantują nam panele 3D

O panelach ściennych wiemy już całkiem sporo, gdy chodzi między innymi o ich wszechstronne stosowanie i możliwe formy ich modyfikowania. Można jednak zauważyć, że brakuje jednak ogólnych informacji, które będą opisywać tą właśnie kwestię w jednym wpisie, dlatego warto będzie się tego tematu podjąć.

Dzięki temu, że informacje zostaną tutaj zebrane w jeden artykuł zorientować się można na temat istniejących obecnie trendów na rynku i jednocześnie będzie można ocenić jakie możliwości, gdy chodzi o ozdabianie ścian obecnie istnieją, szczególnie, gdy ktoś będzie chciał stworzyć wyjątkową dekorację ścienną w swoim domu. Postaramy się w tym wpisie zebrać wszystkie kwestie razem i mówić to co będzie najważniejsze.

Panele dekoracyjne – wykończenie

Wszystkie dostępne typy paneli nadają się do malowania. Pojawia się jednak taka kwestia jak tego dokonać, jak malować panele. Obecnie można stosować zwykłe matowe kolory farb ściennych, farby strukturalne, malowanie dekoracyjne. Warto wyobrazić sobie jakie są możliwe do uzyskania efekty z tym właśnie związane. Może być ściana z połyskiem perłowym czy brokatowym, ściana z efektem metalicznym, wykończenie, które poprawi odbijanie światła, zmianę natężenia koloru w zależności od tego jakie będzie oświetlenie . Można malować z połyskiem, malować dwukrotnie w zależności od potrzeb.

Panele piankowe są inną opcją, która będzie dawała możliwość flokowania i dzięki temu uzyska się materiałową powierzchnię, która w dotyku będzie podobna do zamszu. Z kolei płyty MDF będzie można dodatkowo pokrywać foliami PCV kolorowymi, drewnopodobnymi czy też połyskującymi. Taka forma paneli może być malowania z użyciem lakieru połyskowego, matowego albo forniru. Okazuje się więc, że dostępne obecnie wzory paneli tak naprawdę będzie można wykończyć na wiele różnych sposobów i stworzy się tak indywidualny charakter wnętrza.

Panele dekoracyjne

Panele ścienne w kompozycjach

Niektórym wydaje się, że jeśli chcemy zdecydować się na panele ścienne będzie trzeba zastosować je w taki sposób, by całościowo wykończyć nimi ścianę, by wyglądała ona efektownie. Panele dekoracyjne 3D wyglądać będą doskonale również jako dekoracja całej ściany, ale także jako dekoracja wyłącznie częściowa. Pojedyncze pasy, dekoracyjne detale czy oprawiony w ramię wzór, który stworzy w ten sposób abstrakcyjny obraz. To zawsze interesujący sposób na to, by zmienić wygląd wnętrza. Wzory można będzie wygodnie układać w dowolnym kierunku niezależnie czy poziomo czy pionowo i tak uzyska się wyjątkowy efekt.

Trzeba jednak pamiętać o możliwościach jakie również zagwarantuje nam dobrze dopasowane oświetlenie. Światło może wpływać na to jak ogólnie będzie wyglądał cały efekt 3D, jaka estetyka będzie do uzyskiwania. Oświetlenie będzie centralnym punktem aranżacji, może być dyskretnym elementem tła. Panele ścienne nadawać się będą do tuszowania wad wnętrza, wzory poziome mogą optycznie zwiększyć szerokość, pionowe poprawiają wysokość.

Sylwia Urbańczyk

Redakcja aktywnamama.net.pl

Zobacz również