img

Dekoracja ściany z paneli 3D

Alternatywnym rozwiązaniem dla tapety ściennej czy cegły mogą być panele dekoracyjne. Dzięki tym elementom możemy zaaranżować całą powierzchnię ściany albo tylko jej cześć, który stanowić będzie trójwymiarowe tło dla wyposażenia wnętrza.

Panel 3D

Jest to najczęściej cienka płyta, która wykonywana będzie z gipsu i może być wzmocniona dodatkowo z użyciem włókna szklanego. Do produkcji będzie stosować się sprasowane włókno kokosowo – palmowe. Na rynku mogą się także pojawiać panele wykonywane z PCV dodatkowo z błyszczącym albo matowym wykończeniu. Grubość płyty to najczęściej około 1,5 cm. Dla paneli 3D charakterystyczne będzie to, że mamy powtarzający się wzór albo motyw i dzięki temu będzie można wygodnie układać je na ścianie czy to w pionie czy w poziomie. Pojedynczy panel może mieć zróżnicowany kształt, mogą one być zamawiane na różne rozmiary. Ten element kosztować może od kilku do kilkuset złotych w zależności od wielkości czy materiału z jakiego jest wykonany.

Zalety paneli 3D

Panele ścienne 3D charakteryzują się tym, że będą lekkie a ich montaż na ścianie nie będzie trudne. Dzięki temu, że są one w różnych wymiarach można nimi pokrywać nawet duże powierzchnie. Trójwymiarowy panel będzie trwały i charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia ściany nie jest tutaj narażona na wilgoć, ponieważ zatrzymywana będzie para wodna. Panele są niepalne a płyty wykonuje się z włókien, które sprawiają, że jest to opcja ekologiczna. Montowanie paneli będzie wymagać gładkiego i suchego podłoża.

Powierzchnia paneli 3D

Kolory

Oferowane panele są proponowane w różnych kolorach, można więc wybierać białe szare, czarne, klasyczne kolory jak i też takie bardziej charakterystyczne jak czerwony czy niebieski. Element ten może służyć do przygotowania całej płaszczyzny ściany, fragmentu, albo też będzie jedynie akcentować przestrzeń między blatem kuchennym a szafkami.

Wzornictwo paneli 3D

Można przygotować ciekawy element estetyczny, jeśli montowany będzie biały ażurowy panel na tle ciemnej ściany i to najlepiej w niewielkiej odległości od powierzchni, ponieważ wtedy uzyska się najlepiej efekt trójwymiarowości. Dobrą opcją będzie również panel dekoracyjny z motywem wzorniczym fali. Dekoracja ścienna z drewna o fakturze, która przypomina przekrój konarów będzie dobrym tłem dla telewizora, który znajduje się na ścianie.

Wzornictwo może mieć formę figur geometrycznych, można także postawić na kształty asymetryczne, można bez większych problemów ten element dopasować do każdego wnętrza również w zakresie salonów w stylu rustykalnym dobre będą panele, które mają wzór z cegły albo kamienia. Jeśli w suficie pojawiać się będzie liniowe podświetlenie ledowe, światło podkreślać będzie trójwymiarową strukturę. Z miejsc publicznych panele przeniesiono do mieszkań, domów, gdzie mogą się one dobrze sprawdzać, będą uzupełniać pomieszczenie, szczególnie jeśli nie będzie tam wielu dodatków. Odpowiednie umieszczenie tych paneli może sprawić, że uda się wypracować ciekawą estetykę wnętrza.

Jeśli nie potrafisz samodzielnie zamontować omawianych paneli to możesz skorzystać z pomocy firm wykańczających wnętrza posiadających w ofercie usługę tapetowania https://maksymbud.pl/tapetowanie/ lub montażu paneli ściennych.

Sylwia Urbańczyk

Redakcja aktywnamama.net.pl

Zobacz również